Teslimat Şartları

Çiçek Sipariş Sepeti aracılığı ile vermiş olduğunuz çiçek siparişlerinizde, teslimatın aynı gün yapılabilmesi için siparişinizi en geç saat 17:30’a kadar vermeniz gerekmektedir. Saat 17:30’dan sonra verilen siparişler, İstanbul dışı illerde ertesi gün teslim kapsamında alınabilmektedir

Vermiş olduğunuz çiçek siparişinin teslimatı esnasında, alıcı olarak belirtmiş olduğuz kişinin teslimat adresinde bulunmaması durumunda,  çiçek teslimatı;  apartmanlarda yan komşu daireye ya da apartman görevlisine, sitelerde site güvenlik görevlisine, hastanelerde resepsiyon görevlisine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, askeri hastane ve kurumlarda nöbetçi subay ya da erlere teslim edilmektedir.

Nikah - Düğün - Açılış törenleri için vermiş olduğunuz çiçek siparişlerinde;  çiçeğin alıcıya teslim edilememesi durumunda, görevliye imza karşılığında teslim edilir.

Özel günlerde (yılbaşı, sevgililer günü,  öğretmenler günü, anneler günü v.b)  çiçek gönderimlerinin yoğunluğu sebebiyle çiçek siparişlerinizin teslimatında saat garantisi verilememektedir. Siparişleriniz belirttiğiniz günde yapılmakta ancak saatte gecikme yaşanabilmektedir.  (Bu günlerle ilgili bilgiyi Özel Günler sayfamızdan alabilirsiniz.)

Siparişleriniz esnasında gönderenin adını saklı tutmak istemeniz durumunda, gönderim yaptığınız ürünün kabul edilmemesinden ve teslim alınmamasından Herkese Çiçek sorumlu değildir. Bu gibi bir durum yaşandığında,  çiçeğiniz gönderim yapılan şubeye geri gelecektir. İki iş günü içerisinde çiçeğinizi dilerseniz şubemizden kendiniz teslim alabilir ya da farklı bir adrese gönderimini talep edebilirsiniz. Farklı bir adrese gönderim hakkınızı tercih etmeniz durumunda ek ücret alınacaktır.

Verdiğiniz siparişin gönderim yapılacağı adreste herhangi bir şubemizin bulunmaması durumunda, siparişiniz gönderim yapılacağı yere en yakın şube aracılığı ile geçekleştirileceği için ek ücret istenebilir. İstanbul ve tüm illerimizin çiçek sipariş sayfalarında belirtilen fiyatlar sadece merkezlere olan fiyatlarıdır. Gönderim yapılacak ile bağlı bulunan ilçe ve köylere dağıtım yapılırken mesafeye göre yol ücreti alınmaktadır.  Çiçek Sipariş Sepeti,  çiçek gönderimi yapılamayacak olan bölgelere çiçek siparişini göndermeme hakkına sahiptir ve bu durumlarda mutlaka müşterilerini bilgilendirir.

Vermiş olduğunuz siparişlerde, size teslim edilecek çiçek cinsi fotoğraftaki ile aynı olacaktır. Ancak kullanılan süsleme malzemesi, vazo, saksı vb stoklarımıza göre değişiklik gösterebilir. Mevsime bağlı olarak bazı çiçeklerin temin edilememesi durumunda, aynı kalitede farklı bir çiçek gönderilecektir.
Vermiş olduğunuz ürün siparişinin stoklarda olmaması, ürün ya da renk değişikliği ve siparişiniz ile ilgili diğer tüm durumlar için sizinle iletişime geçilmektedir. Siparişiniz ile ilgili tarafınıza geri dönüşler, siparişiniz sırasında belirttiğiniz mail adresi ya da iletişim numarası yoluyla yapılmaktadır.
Siparişiniz ile ilgili ürün ya da renk değişikliği için belirttiğiniz yollardan tarafınıza ulaşılamaması durumunda, siparişinizin teslimatı stokta mevcut olan renk ile sağlanacaktır..
Ürün açıklamalarında yer alan çiçeğin yaklaşık yüksekliği ve çiçeğin yaklaşık ağırlığı kısımlarında belirtilen bilgilere, vazonun ve içerisindeki suyun toplam ağırlığı da dahildir.

Siparişlerinizin teslim edilmesi esnasında bizim dışımızda oluşacak durumlardan kaynaklı (hava muhalefeti, trafik, yol çalışmaları, araç arızaları v.b) gecikmelerde teslimat saatinde gecikme yaşanabilir.  Ayrıca Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleri içerisinde bulunan illerimize verdiğiniz siparişlerde, il merkezlerine 24 saat, ilçe merkezlerine 48 saat, ilçelere bağlı köylere ise 36 saat önceden siparişinizi vermeniz gerekmektedir.
Siparişleriniz hazırlanmadığı ya da yola çıkmadığı sürece iptalini gerçekleştirebilir ya da teslimat adresi veya alıcı kişi bilgilerini değiştirebilirsiniz. İptal sırasında havale ile yapılmış ödemelerde geri iade işlemi havale ücreti kesilerek iade edilmektedir. Tüm çiçek siparişlerinizin iptallerini teslimattan önce yapmanız gerekmektedir. Yurt içi ve Yurt dışı siparişlerinizin iptallerinde bu süre 1 gündür. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ise 4 saat öncesidir.

Eğer sipariş ettiğiniz çiçek size özel olarak hazırlanmış ise, işlem sırasında yapılan masraf düşülerek ücret iadesi yapılacaktır (Örneğin mevsim dışında bir ürün isterseniz ya da ek malzemeler kullanılarak hazırlanmış bir ürün talebiniz v.b olursa ). Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade işlemi 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

Alışverişleriniz sırasında doğabilecek anlaşmazlıklar çiçek bedeli ile sınırlıdır. Çiçek Sipariş Sepeti,  tüketici ve sipariş verene karşı, verdiği siparişteki çiçek bedeli kadar sorumludur.

Çiçek Sipariş Sepeti  web sitesi olan www.ciceksiparişsepeti.com üzerinden çiçek siparişi verdiğiniz takdirde, bu sayfada bulunan tüm maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.

1 SAAT GARANTİSİ

Çiçek Sipariş Sepeti,  bazı şehir merkezleri ya da bazı semtler için 1 saat içerisinde teslim garantisi vermektedir.  1 saat içerisinde çiçek teslimatı yapılabilecek il, ilçe ve çiçek modellerini öğrenmek için Çiçek Sipariş Sepeti Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.  1 saat garantisi yılın belli özel günleri için geçerli değildir.

Bu günleri Özel Günler sayfasında görebilirsiniz.